0
0 Sepet (boş)
Üstadın Gençliğe Hitabesine Dair

Üstadın Gençliğe Hitabesine Dair

₺17,00 Kazancınız ₺2,00
₺15,00 Vergi dahil
Üstadın Gençliğe Hitabesine Dair (İhsan ŞENOCAK)
Stoktaki son ürünler (1 Öğe)

Üstadın Gençliğe Hitabesine Dair

       Üstad Necip Fazıl ne bir müfessir, ne de bir fakihti. Lakin milletin bütün bunlardan mahrum olduğu bir zamanda Mütefekkir kimliğiyle zuhûr etti, iman, ibadet ve ahlak alanına hapsedilen İslam’a yol açtı. Onun eşya ve hadiselere yeniden tatbikinin nasıl olacağını gösterdi. Büyük Doğu üst başlığında, Müslümanların bu çağda iman, fikir, hareket, ahlak ve hukuk tasavvurlarının nasıl olacağını telif etti; İdeolocya Örgüsü’nü de buna başeser yaptı. Bu milletin çocuklarına yeniden nasıl Ebussuud çapında âlimler olabilecekleri noktasında yol haritası çizdi.

      Üstad, Allah Rasulü’ne sallallahu aleyhi vesellem Çöl Bedevisi” denildiği bir zamanda, “Topuğunu bir kerecik öpebilmiş kum tanesi olsaydım.” diyerek O’na aidiyetten daha büyük bir şeref ve O’nun davasına hizmetten daha onurlu bir vazife tanımadığını ilan etti.


       Üstad, “Biricik meselem, Sonsuz’a varmak.” dedi. “Gençliğe Hitabe” bu işin kitap çapında izaha muhtaç bir metnidir. Hatipte konuşmak, muhataplarda ise dinlemek esastır. Lakin bu esasiyet duvarlara değil, yüreklere levhalar asmak için olmalıdır. Gençliğe Hitabe’yi anlama cehdimizi Ahiret sermayemiz olur gayesiyle sizinle paylaşmak istedik. Doğrular Allah’a ve Rasulü’ne kusurlar ise beşere aittir.

Bilgi Kartı

Kapak
Karton
Yazar
İhsan ŞENOCAK
Kağıt Tipi
2.Hamur
Ebat
14x19
Sayfa Sayısı
139
Vade Aylık Toplam
6 ₺2,67 ₺16,01

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.